МАСТЕР — КЛАССЫ

ПРОГРАМА «ОСНОВИ ОЗДОРОВЛЕННЯ ОРГАНІЗМУ», УРОК 1,
вчитель початкових класів, спеціаліст вищої категорії
Черкаської НВК № 34 I-III ступенiв В.М. Безкоровайна

Тема. Етикет

Мета. Розкрити значення законів моралі і етики в житті людини, навчити спілкуватись і товаришувати, спонукати до добрих справ, виховувати культуру ставлення одне до одного.
Обладнання. Тлумачний словник, картини Читать далее ?

ЗВ’ЯЗОК ДИТИНИ З ЧОТИРМА СТИХІЯМИ (СОНЦЕМ, ПОВІТРЯМ, ВОДОЮ, ЗЕМЛЕЮ)

Духовне виховання
В основі духовного виховання дитини лежить бачення істини життя, відродження в собі святості, любов до себе, до Природи, до батьків, вихователів, керівників міста, керівників держави, Батьківщини і всіх людей землі. Виховання в душах дітей вдячності батькам за життя, вихователям за знання істинного життя, керівникам міста, держави за турботу, за умови створені в дитячих садках, навчально-оздоровчих закладах, за турботу та любов до народу. Свідоме з’єднання з силами чотирьох стихій дає швидкий ріст духовності дітей, розширює свідомість, збагачує внутрішній світ дитини позитивними енергіями, серце наповнюється любов’ю, душа радістю, розум мудрістю, Дух силою. Дитина стає здоровою, щасливою, духовно багатою. Читать далее ?

ЗАГЛЯНЬ У СЕБЕ

Творча візуалізація на енергію сонця, яку воно посилає всьому світу.
Беінса Дуно

Дорогі педагоги, вихователі!

Пропоную вам нову прекрасну можливість допомогти собі і дітям розкрити багатство свого внутрішнього світу. Ця внутрішня творча подорож побудована на безпечній та реальній візуалізації на світло. Для дітей — це справжня пригода! Якщо постійно виконувати самому і вести дітей шляхом внутрішнього розвитку, то покращиться концентрація і уважність відкриється радість споглядання свого всесвіту, в якому буде все більше і більше гармонії, радості, миру. задоволення життям. Читать далее ?

ЗАГАЛЬНОРОЗВИВАЮЧІ ВПРАВИ НА СВІЖОМУ ПОВІТРІ

Всі вправи виконувати легко без напруги.

Різновиди бігу та ходьби (узгодження роботи рук, ніг та дихання).

Повільний біг із диханням носом, контроль повільного вдиху і видиху з роботою живота; швидкий біг із підняттям колін, біг із закиданням ніг назад, тихий, ніжний біг «Дожени зайчика» (з урахуванням стану здоров’я дітей). Можливе використання інших видів бігу при правильному диханні та позитивних думках.

1. Основні положення рук, ніг, тулуба при виконанні загально-розвиваючих вправ (рівновага). (Руки вниз, в сторони, вгору, вперед, назад прямі, на пояс, до плечей, до голови, руки в замку над головою, в замку вправо (вліво), в замку назад; робота з кистю руки – страхування, розтягування долоньки (пальчики в сторони)). Ноги (стійка, стрибки на одній нозі (правій, лівій), розкручування ступні ноги, піднімання на носочках, стійка на п’ятках, на внутрішній (зовнішній) стороні стопи, присідання, випади на двох ногах, напівприсід). Тулуб (нахили – прогини вперед – назад, вправо – вліво, повороти вправо – вліво).

2. Загально-розвиваючі вправи на основі м’язової групи (обов’язково контролювати дихання);
а) для рук (натискання почергово пальчиків, потирання кожного пальчика, потирання рук, гра на піаніно) (живіт повинен бути розслаблений, дихання спокійне);
б) плечового поясу (метелик, плечі вгору, вниз, кругові повороти плечима);
в) для тулуба (нахили, повороти);
г) ніг (поза лотоса, присідання, утримання рівноваги).

3. Вимоги до бігу та ходьби (чому присвячений, миру в собі, мир сім’ї, мир роду, народу, керівництву України і всіх країн світу). Біг-відпочинок (не літати думкою в небі, бути в собі, відчути легкість бігу, знімати напругу)

ПРОГРАМА «ОСНОВИ ОЗДОРОВЛЕННЯ ОРГАНІЗМУ», УРОК 3,
вчитель початкових класів, спеціаліст вищої категорії
Черкаської НВК № 34 I-III ступенiв В.М. Безкоровайна

Свято « Святого Водохреща» 2012 р.
Ось як у своєму вірші Ярослав Вільшанко описує свято Водохреща:

Там, на річці на Йордані
Там Господь Христос хрестився,
З рук Хрестителя Івана
У святій водичці вмився.
Розійшлися Апостоли
Ген на гори, ген за води,
Голосили Боже слово
І хрестили всі народи.
І святий Андрій — апостол
Воду цю приніс за море,
Нашим Дніпром плив він просто
Аж де Київськії гори.
Наш святий князь Володимир
Нарід весь обмив свій рідний
Йордан-водами святими,
Щоби правди став він гідний.
Де є віра в Боже слово,
Де любов є до Вітчизни —
Всіх вода-Йордан обновить,
Всіх Йордан-вода очистить.

Свято Водохреща також називають Богоявленням. Як ви думаєте, чому?

Хрещення — це дуже важливий день у житті. Людина немовби знову народжується на світ. Людська душа отримує від Бога благодать, силу творити добро і стає ближчою до Бога. Після хрещення в людини починається нове життя. Бог допомагає їй у всіх добрих справах. А ми самі також намагаємось творити добро, виконувати Божі Заповіді.

****
Природа наша, мати, а ми її сини.
Ми хлопчики й дівчата, її захисники.
Пошли нам, Боже, Маленьким дітям
Щастя, здоров’я на довгії літа!
Щоб виростали розумні і сильні,
Душею чисті і серцем вільні.
Щоб нам світила зіронька долі,
Щоб ми не знали лиха ніколи.

Приклади словесного оцінювання учнів

12 – бездоганно, блискуче, надзвичайно;
11 — довершено, чудово, зразково, прекрасно;
10 – молодець, дуже гарно, розумник, молодчина;
9 – дуже гарно, старанно;
8 – старався добре, добре;
7 – маєш рацію, задоволена твоєю роботою;
6 – активний, непогано, старався;
5 – зосередься, зверни увагу на…, уважніше;
4 – можеш краще, не поспішай;
3 – повтори…, повернись до…, допрацюй, закріпи;
2 – пораду знайдеш на сторінці…, звернись за допомогою до…;
1 – обведи зразок і напиши так само, спробуй ще.

Можна провести гру «Сонечко». На дошку вішаємо малюнок сонця без промінців. Діти вішають промінці зі словами побажаннями (для себе, батьків, керівників, народу України та всіх країн світу).

Тренінгові заняття та спеціальні вправи для збереження здоров’я

1. Вправа – знайомство «Комплімент». Учням пропонується по черзі назвати ім’я своє і сусіда, що сидить праворуч, зробити комплімент, пов’язаний із здоров’ям. Наприклад, продовжуючи фразу «Моя сусідка гарно виглядає (має добре здоров’я), тому що…(робить ранкову гімнастику, правильно харчується, вживає багато зелені, багато рухається, турбується про свій зір і т. д. )
2. Вправа «Правила групи» Учні за допомогою міміки і жестів показують вже відомі їм з курсу правила поведінки на уроках, а інші – відгадують. ( Правила можуть записуватись на великому аркуші паперу у вигляді сонечка із промінчиками).
3. Вправа «Мікрофон» Уявіть собі, що кореспондент телепрограми «Здоров’я» бере у вас інтерв’ю. Його цікавлять ваші поради людям що до правильного харчування та збереження здоров’я. Але ви можете висловити цю пораду тільки одним реченням. Хто бажає почати?
4. Вправа «Споживай місцеве» Вчитель зауважує, що найкращим для засвоєння людським організмом є ті продукти, що вирощені у місцевості, де людина мешкає. Вчитель пропонує учням проаналізувати за аудитом: Читать далее ?

« Живi» подарунки

Ви вже знаєте, що живі подарунки — це відвертість серця, теплота душі, доброзичлива посмішка, привітний погляд, добре слово.
Сьогодні ми вивчаємо азбуку позитивних, добрих слів. Щоб часто дарувати живі подарунки учителю, вихователю, мамі, бабусі, тату, дідусю і всім людям на землі. Читать далее ?

Наша нація повинна бути здоровою!

Вітаймось всі з природою!!!
Здравствуй, Земля — моя мать, дающая всем благодать!
Здравствуй, Водица, родная моя сестрица!
Здравствуй, брат мой легкокрылый Ветер дающий мне силы!
Здравствуй, Солнышко ясное !
Здравствуй, Жизнь прекрасная во мне !

Загартування

Створення груп загартування

Жива Природа любить послідовність. Вона ніколи не поспішає. Пам’ятайте це! У неї — вічність, у неї стільки часу, скільки потрібно. Вона береже свої сили, сили у неї достатньо, але часу більше. Люди, які не живуть в гармонії з природою, постійно поспішають, прискорено витрачають свої сили і рано помирають. Читать далее ?

Дихання, як лiкувальний фактор

ОЗДОРОВЧЕ  ДИХАННЯ

В повітрі природа накопичила найбільше своїх енергетичних ресурсів, бо воно насичене світлом та праною. Прана –  життєва сила, джерело енергії, яка проявляється в усьому живому. Земля, сонце, місяць, планети, зірки є постійним джерелом живої енергії. Читать далее ?

Вправи для лікування, оздоровлення нервової системи

Зараз нам необхідний фізичний розвиток.

Душа не може розвиватися в слабкому тілі.

                                                                               Беінса Дуно

Будь-який рух – це проявлення енергії , в якій є внутрішня або зовнішня причина. Через рух людина приймає чи передає частину своєї енергії. Всі  рухи, які відповідають законам Природи потрібні, вони лікують людину.  Думка відображується на рухові, а рух на свідомості. Читать далее ?

Рухливi iгри, розваги нацiонального характеру до сюжетiв украiнських казок

 

Ігри: «Котик і Мишка», «Гуси – Лебеді», «Море хвилюється», «Струмочок», «Вовк і Коза», «Стонога», «Сніжки», «У річку гоп», чарівні слова ( дарують собі, сім’ї, роду, керівництву, народу України світу) і т. і.

 

 

Методика психофiзичного розвантаження

Перевтілення дитини в квітку, бджілку, пташку  на основі сюжетно-рольових ігор та перевтілень.

  1. Я ніжна квіточка в широкім полі.
  2. Я добра рибка у синім морі.
  3. Я кольоровий метелик в промінні сонця.
  4. Я вільна пташка у синім небі.
  5. Я працьовита бджілка.

ПОСЛУХАЙ МУЗИКУ ЗЕМЛІ – ПОЧУЙ ЇЇ ВІДНОВЛЮЮЧУ СИЛУ.

1. Відчуй тепло і ніжність сонця.

2. Послухай шепіт вітру.

3. Шелест листя у нашому місті. (Діти думкою з’єднаються з сонцем, на слух чують шелест листя. Вдихають від сонця його цілющу силу, через маківку голови, наповнюючи себе аж до підошви ніг. Видих у землю. Під час дихання з енергією сонця чуємо шелест  листя. Під час  вдиху  наповнюємо себе енергією природи, при видиху віддали з подякою природі те, що мали в собі.)

4. Послухай, як дзвенить струмок. (Заняття проходить біля річки, струмка, де чути дзюркіт живої води. Діти думкою входять у свій внутрішній світ, у цей же час чують пісню живої води. Так іде наповнення і оздоровлення внутрішніх органів дітей. Очі вдивляються у потік води. Одночасно не забуваємо про дихання. З вдихом енергію води вдихаємо через підошви ніг піднімаємо вгору до голови і через маківку  виходимо видихом на сонце.)

5. Послухай музику землі

6. Прослуховування мелодії, яка надихає на позитивні роздуми. (Моцарт, Андре  …)

 

 

 

 

Уроки «Здоров’я»

ТВОРИТИ  ДОБРО НА ЦІЙ ЗЕМЛІ

Мета: допомогти зрозуміти, що найголовніше ужитті людини; пробудити бажання радості, творчості, ентузіазму; допомогти жити за законами моралі та етики.

Діти приходять на землю, щоб  бути здоровими. У цьому їм повинні допомогти ми, дорослі, які є прикладом і авторитетом. Сьогодні нам потрібно звернути увагу на те, як ми живемо, що є головним в нашому житті. Все, що ми маємо в собі, передаємо нашим дітям. Давайте замислимося, чи хочемо ми, щоб наше майбутнє (діти) стало кращим?  Що ми для цього робимо? Тільки роботою над собою, над своїми   недоліками можна змінити на краще свою долю, долю дітей, долю країни і планети в цілому. В цьому нам допоможе Природа. У неї є така сила, яка будь-яку біду здолає. Яка зігріє і приголубить, надихне, підніме з колін, народить у Дусі. Нам так необхідно сьогодні звернутися до Матінки Природи за допомогою. Звернімо увагу на наших дітей, вони дуже близькі з нею. Після дощу вони не минають жодної калюжі, взимку пірнають у снігові замети. Про що вони нам говорять? Почуймо мову дитячої душі, мову серця дитини. Людина  є частиною природи. Вона повинна жити в гармонії з нею, щоб бути здоровою і багатою.

Здоров’я — це і краса, яка розвивається в танці, музиці. З раннього віку слід привчати дітей до красивих рухів, краси в мовленні (поезії), погляді (посмішка на обличчі). Тобто відродити систему духовності. Пробудити механізм резонансу, який відродить бажання жити, творити, пробудить сили генетики.

Наші органи є акумуляторами з великим запасом енергії. Якщо їх не заряджати, то вони розрядяться (загинуть). Що і відбувається і з людьми, які  починають хворіти, а згодом і помирають. Не можна допускати, щоб акумулятори (органи) постійно розряджалися. Потрібно тримати зарядженими свої органи. Де ж взяти для них енергію? В світі існують вічні  джерела –  СОНЦЕ, ВІТЕР, ВОДА, ЗЕМЛЯ, МІСЯЦЬ, ЗІРКИ.  Вони допоможуть вирішити будь-яку проблему зі здоров’ям.

Педагогічний досвід В.О.Сухомлинського переконує, що «учительська професія — це людинознавство, постійне проникнення в складний духовний світ людини, яке ніколи не припиняється», і виконувати цю роботу може тільки той, хто має сформоване покликання до праці вчителя.

Справжній педагог-вихователь має бути насамперед людиною, яка повинна прищеплювати у своїх вихованців любов до інших людей, до високих прагнень та ідеалів, життєвої мети. Ростити та виховувати справжню людину — такий основний зміст педагогіки.

 

Наша нація повинна бути здоровою!

Вітаймось всі  з природою!!!

 Здравствуй, Земля — моя мать, дающая всем благодать!

Здравствуй, Водица, родная моя сестрица!

Здравствуй, брат мой легкокрылый  Ветер дающий мне     силы!

Здравствуй, Солнышко  ясное !

Здравствуй, Жизнь  прекрасная во мне !

***

УРОКИ «ЗДОРОВ’Я»

 

       Пункти яких потрібно дотримуватися на кожному  занятті